O projektu Berounsko žije

Berounsko je v současné době jedna z nejrychleji rostoucích lokalit v České republice. A právě projekt Berounsko žije vznikl za účelem zlepšení informovanosti lidí žijících na Berounsku a jeho blízkém okolí. Hlavním účelem projektu má být propagace činnosti místních úřadů, místních podnikatelů a také kulturních a sportovních akcí.

Sama žiji se svou rodinou na Berounsku a postrádala jsem tu informační kanál, kde bych našla vše, co se týká Berounska. Chtěla jsem něco, kde by byly pozvánky na zajímavé akce pro rodiny s dětmi, informace o probíhajících akcích, doporučení na dobré restaurace, tipy na výlety a na zajímavé obchody poblíž bydliště. Toužila jsem po informačním kanálu, který nabídne praktické informace pro stávající i nové obyvatele. Proto jsem se rozhodla, že takový informační kanál sama vytvořím a nabídnu tak obyvatelům Berounska kvalitní službu a zároveň podpořím život, kulturu a podnikání v regionu. Cílem je, aby ten, kdo bydlí ve Zdicích, Králově Dv oře neb o Berouně, nemusel v budoucnu jezdit nakupovat mimo region, ale zašel si maso koupit k místnímu řezníkovi, zajel si pro bedýnku se zeleninou k místnímu farmáři, pro nitě a šití si zaskočil do místní galanterie a nové auto si nekupoval třeba v Český Budějovicích, ale vybral si ho zde, případně v některém z autosalonů, který se nachází maximálně 20 minut cesty od jeho bydliště. To samé platí pro výlety s dětmi. Chci obyvatelům Berounska nabízet pouze takové tipy na výlety a akce, které se konají přímo v regionu, aby nemuseli cestovat přes půl republiky a ušetřili tak čas i peníze a zároveň podpořili místní pořadatele akcí.

O autorce projektu Denise Jeřábkové

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky a deset let působila v médiích. Po celou dobu jsem pracovala v Českém rozhlase jako redaktorka zpravodajství a publicistiky, autorka mnoha rozhlasových pořadů a rubrik a moderátorka živých pořadů. Poté jsem pracovala několik let na TV Barrandov jako reportérka zpravodajství, později jako moderátorka lifestylového pořadu pro ženy a moderátorka hlavní zpravodajské relace. Nyní připravuji reportáže do společenského týdeníku TV Prima TOP STAR magazín a moderuji akce pro soukromé klienty. Miluji svou dceru, dobré jídlo a cestování a výlety. Od roku 2015 bydlím se svou rodinou na Berounsku, konkrétně ve městě Králův Dvůr – Křižatky. V říj nu 2017 jsem dostala nápad a vymyslela projekt Berounsko žije a v současné době mu věnuji veškerý svůj volný čas. Časem bych se ráda věnovala jenom této činnosti a všechny své ostatní aktivity přesunula právě na Berounsko.